TSK'nın Cerablus'ta imha ettiği terör yuvaları görüntülendi

TSK'nın, Suriye'nin Türkiye sınırındaki terör tehditlerine yönelik hava saldırısında imha ettiği PYD/PKK karargahları görüntülendi.

Halep'in kuzeydoğusunda Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde, Özgür Suriye Ordusu tarafından teröristlere yönelik yürütülen operasyonları "Fırat Kalkanı Operasyonu" kapsamında destekleyen TSK tanklarına dün akşam ağır silahlarla saldırılması ateş açılması üzerine ilerleyen saatlerde Türk savaş uçakları PYD/PKK hedeflerini vurmuştu.

AA EKİPLERİ BÖLGEDETSK'nın bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığını ve azami hassasiyetin gösterildiğini bildirdiği hava saldırısının ardından Cerablus'taki AA ekipleri bölgeye ulaştı.

TERÖR YUVALARI AĞIR HASAR ALDI

Cerablus ilçesinin Amarne köyünün güneyinde terör örgütü karargahlarının hasar aldığı ve kullanılmaz hale geldiği gözlenirken, enkazlardan çıkarılan teröristlerin üzerlerinde silah ve mühimmatların yanısıra örgüte ait dokümanlar bulundu.

TERÖRİSTLERİN EŞYALARI ARASINDA ÖCALAN'A AİT KİTAPLAR BULUNDUTeröristlerin eşyaları arasında elebaşı Abdullah Öcalan'a ait kitaplar bulunurken ve bazılarının Türkiye'den geldikleri anlaşıldı. Bunlardan, Cizre doğumlu ve kod adı "Eylem Botan" (18) ile Şırnak doğumlu kod adı Berçem Siperte adlı kadın teröristlerin kimlikleri bulundu.

TERÖRİSTLERE AİT BİRÇOK ARAÇ DA TAHRİP OLDUKarargahların başarıyla vurulduğu hava saldırısında teröristlere ait birçok araç da tahrip oldu.Hasar gören örgüt karargahlarının çevresinde, patlamanın etkisiyle dışarıya saçılmış, örgüte ait flama, defter, dergi ve kitap ile birtakım dokümanlar bulundu.Bu arada hava harekatının hedefleri başarıyla vurduğunu anlatan ÖSO savaşçıları, zafer sloganları attı.

25 PYD'Lİ TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜTSK'dan yapılan açıklamada, bölgedeki hava saldırısında 25 PKK/PYD militanın etkisiz hale getirildiği ve terörist gruplarca kullanıldığı tespit edilen 5 binanın imha edildiği bildirilmişti.

PAYLAŞ