Turhal'a şehit ateşi düştü

IŞİD militanlarının roketle saldırdığı tankta şehit olan 3 askerden piyade Uzman Çavuş 26 yaşındaki Halil Gedik'in Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Fırat Kalkanı harekatında Suriye'nin Rai bölgesinin güneyindeki Tell El Hava Köyü yakınlarında IŞİD militanlarının roketle saldırdığı tankta şehit olan 3 askerden piyade Uzman Çavuş 26 yaşındaki Halil Gedik'in Tokat'ın Turhal ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.

AİLE YASA BOĞULDUDört çocuklarından tek erkek evladını kaybeden Nihat-Melahat Gedik çifti acı haberle yasa boğuldu. Acı haber sonrası şehit Gedik'in yakınları baba ocağına akın etti. İşçi emeklisi olan aynı zamanda inşaatlarda çalışan baba Nihat Gedik'i ve ailesini yakınları ve komşuları teselli etmeye çalıştı.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI TAZİYEYE GELDİTurhal Kaymakam Vekili Bayram Sağır ve Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, mahalleye gelerek acılı aileye başsağlığı diledi. Tek katlı beton evde bulunan anne Melahat Gedik'in bekar olan oğlu için 'yavrum' diye sık sık ağladığı duyuldu. Belediye ekipleri tarafından mahallenin girişine Türk Bayrağı asılırken, 112 acil servis ekibi de evin önünde hazır bekletildi.AİLENİN EN BÜYÜK GELİRİ OĞULLARININ GÖNDERDİĞİ MAAŞTIBelediye Başkanı Yılmaz Bekler, Turhal'ın geçtiğimiz hafta Hakkari Çukurca'da şehit düşen uzman onbaşı Enes Pelit'i son yolculuğuna uğurlandığını hatırlatarak, "Henüz üzerinden bir hafta geçmeden Turhal yeniden bir şehit haberi ile yine acı bir gün yaşıyor. Halil Gedik beş yıldır uzman çavuş olarak görev yapıyordu. Ailenin 4 çocuklarından tek erkek evladı. Sosyal medyada arkadaşları paylaşım yapmışlar, ailenin bu şekilde haberi olmuş. Babası inşaat işçisi. Her zaman olduğu gibi şehitlerimiz fakir aile çocuklarından çıkıyor. Bu ailemiz de yine fakir bir ailenin çocuğu. Ailenin en büyük geliri şehit oğullarının göndermiş olduğu maaş" dedi.

Şehit Gedik'in cenazesinin öğle saatlerinde Tokat'a getirileceği ve ilçede toprağa verileceği öğrenildi.

PAYLAŞ