Türk futbolunda Temmuz çilesi bitiyor

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi grubunda ilk 2'ye girerse Türkiye, Belçika'nın üzerine çıkaracak, böylece hiçbir takımımız 2018/2019 sezonunda temmuz ayında eleme oynamayacak.

Son 3 yıldaki ülke puanı performansının üzerine çıkmayı şimdiden garantileyen ve bir mucize olmazsa kış dönemine Beşiktaş, Fenerbahçe ve Osmanlıspor'la devam edecek olan Türkiye hedef büyüttü.

Sezonun flaş ülkesi Belçika ile ilk 9 için kapışmayı sürdüren Türkiye, bu mücadeleyi kazanırsa hiçbir takımımız 2018/2019 sezonunun Temmuz ayında Şampiyonlar Ligi için eleme oynamayacak. Bunun için en büyük adım ise Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde devam etmesi…

BONUS ŞANSLARI KALMADI

Kartal, Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılı performansını taçlandırıp son hafta 16 vizesi alırsa 5 puan bonus Türkiye'nin olacak. Bu ekstra katkının 5 takımla Avrupa'ya giden Türkiye'nin ülke puanına yansıması ise 1.000 puan olacak ve Türkiye Belçika ile arasındaki 1.400 puanlık farkı kapatabilecek. Brugge grup sonunculuğunu garantilediği için rakibimizin bu bonusu alma şansı bulunmuyor.

Kaynak: Sabah

PAYLAŞ