Türk jetleri vurdu! İki yabancı YPG'li öldü

Suriye'nin Münbiç kentinde, Türk Savaş uçaklarının gerçekleştirdiği hava saldırısında ölen biri Amerikalı, diğeri Alman iki gönüllü YPG'linin kimlikleri açıklandı.

Suriye'nin Rojava bölgesinde bulunan ve bir süre önce içerisinde YPG'nin bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri tarafından IŞİD'ten alınan Münbiç'te, Türk Savaş uçaklarının YPG hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısında ölen biri Amerikalı, diğeri Alman iki gönüllü YPG'linin kimlikleri belli oldu.

KİŞİSEL BİLGİLERİ YAYINLANDI

Münbiç Askeri Meclisi'nden yapılan açıklamada, 26 Kasım'da Türk savaş uçakları tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında Amerika Californiyalı 'Robin Agıri' kod adlı Michelle Israel ile Almanya Bielefeld'li 'Zana Civan' kod adlı Anton SJK'nin yaşamını yitirdiği belirtildi.

BİRKAÇ AY ÖNCE KATILMIŞLAR

Söz konusu hava saldırısında yaşamını yitiren Israel'in Haziran 2016'da YPG'ye katıldığı, Alman SJK'nın ise Eylül ayında Suriye'ye gelerek YPG saflarına katıldıkları belirtildi. Her iki gönüllü YPG'linin daha sonra Münbiç Askeri Meclisi saflarına geçtikleri kaydedildi.

PAYLAŞ