Türkiye'den ABD'ye bir tepki daha: Kabul edilemez

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, "ABD'nin Türkiye ile PYD/YPG'yi eşitleyen açıklamaları kabul edilemez." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın toplantısı düzenledi. Kalın basın toplantısında yaptığı açıklamada ABD'ye tepki göstererek "Türkiye ile PYD/YPG'yi eşitleyen açıklamalar kabul edilemez." dedi.

İbrahim Kalın'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Bu pazar günü başlamak üzere cumhurbaşkanı Çin'de yapılacak G20 liderler zirvesine katılacak. G20'nin önemli bir siyasi gündemi var.

"ERDOĞAN, ÇİN, JAPONYA VE RUSYA BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞECEK"

Cumhurbaşkanımız'ın çok yoğun bir programı olacak. Çin, Japonya, , Rusya Başkanlarıyla BM Genel Sekreteri ile görüşcek

ABD'NİN PYD POLİTİKASI

TSK sınır güvenliğini sağlamak için başlatılmıştır. Operasyonun öncelik amacı buradaki terör örgütlerinden temizlenmesidir. ABD'nin Türkiye ile PYD/YPG'yi eşitleyen açıklamalar kabul edilemez.

"ANLAŞMA FALAN SÖZ KONUSU DEĞİL"

PYD ile anlaşma falan söz konusu değil. PYD, PKK'nın Suriye uzantısı olarak bir terör örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu yapıyla, bu örgütle, bunun o koluyla bu koluyla herhangi bir ilişkisi, anlaşması, vesairesi söz konusu değildir."

AB Bakanı Çelik "Türkiye ile YPG Anlaştı" İddiasını Yalanladı

ADİL ÖKSÜZ'ÜN YAKALANMASINA İLİŞKİN ÇALIŞMALAR

Bu kişinin darbenin kilit isimlerinden biri olduğu konusunda en ufak bir tereddüt yok. Şu ana kadar çıkan bilgiler, belgeler, görüntüler, bağlantılar ve verilen ifadeler de zaten bunu teyit ediyor. Şu anda çok kapsamlı bir arama çalışması devam ediyor. Ben eninde sonunda adaletin önüne çıkartılacağından eminim.

PAYLAŞ