Türkiye'nin yüreğine ateş düştü! 9 şehit, 78 milyon yaralı

Elazığ ve Bitlis'te PKK'nın hain saldırıları sonucu şehit olan 3 polis, 5 asker ve 1 korucu için uğurlama töreni düzenlendi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda ve Bitlis'te polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilen EYP'yle şehit olan 3 polis, 5 asker ve 1 korucu için tören düzenlendi.

HİZAN ŞEHİTLERİNE VEDA

Bitlis'in Hizan ilçesinde meydana gelen patlamada şehit düşen Jandarma Üsteğmen Ömer Bozkurt (Ankara), Jandarma Astsubay Çavuş Talha Musab Salçuk (Van), Jandarma Uzman Çavuş Adem Özen (Gaziantep), Jandarma Uzman Çavuş Mikail Daşçı (Diyarbakır), Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Demir (Balıkesir) ve geçici köy korucu Müslüm Yaldız (Bitlis) için Bitlis İl Jandarma Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Protokol üyelerinin de katıldığı törenin ardından şehitler memleketlerine uğurlandı.

Törene katılan şehitlerin yakınlarını askeri personel teselli etti.

5 ASKER VE 1 KORUCU İÇİN TÖREN

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyü kırsalında görevden dönerken mayınlı saldırıda şehit olan 5 asker ve 1 korucu için uğurlama töreni düzenlendi.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen törene, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Gezer, kurum amirleri, şehit yakınları, silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldılar.

Tören, şehit cenazelerinin alana getirilmesi ile başladı. Ardından şehitlerin özgeçmişleri okundu. Şehit yakınlarının güçlükle ayakta durduğu törende bir konuşma yapan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, "Hepimizin acısı çok büyük. Başımız sağ olsun. Özellikle şehitlerimizin yakınlarına Allah sabırlar versin" dedi.

"BU AHMAKLIKTAN DÖNÜN"

Çınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hepimiz görüyoruz. 'Demokrasi götürüyoruz' diye Irak'ı, Suriye'yi cehenneme çevirdiler. Bombalarla çoluk çocuk demeden katlettiler. Nereye gittilerse cehennem çevirdiler. Artık hepimizin bu ahmaklıktan dönmemiz gerekir."

ELAZIĞ'IN 3 ŞEHİDİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Elazığ'da İl Emniyet Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memurları Yusuf Kenan Mutlu, Serhat Öztürk ve Elvan Özbay'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

MESLEKTAŞLARI TABUTU KİMSEYE BIRAKMADI

Bir çocuk babası Öztürk (30), iki çocuk babası Özbay (45) ve üç çocuk babası Mutlu'nun (50) Türk bayrağına sarılı naaşları törenin düzenlendiği Elazığ Havalimanı'na getirildi. Şehitlerin naaşları meslektaşlarının omuzlarında katafalka konuldu.

"ELAZIĞ TERÖRE KARŞI KALE GİBİ DURACAK"

Saygı duruşunda bulunulması ve şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından konuşan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, dün İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan hain saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan polis memurlarına Allah'tan rahmet, bu menfur saldırıda yaralanan ve halen değişik hastanelerde tedavilerine devam edilen 98 emniyet mensubu ve sivil vatandaşlara da Allah'tan acil şifalar niyaz etti.

Elazığ gazilerinden birinin yaralı halde şehitleri uğurlamaya gelmesi dikkatlerden kaçmadı...

Terör örgütünün hiç bir zaman toplumsal destek görmediğini, teröre karşı devamlı devletin ve milletin yanında yer almış ve huzur şehri olarak bilinen Elazığ'da gerçekleştirilen bu menfur saldırıyı şiddetle lanetlediğini belirten Zorluoğlu, "Bu saldırıyı gerçekleştirenler ve onların destekçileri şunu çok iyi bilmelidirler ki, bu hadise Elazığ'daki birlik ve beraberlik ruhunu, farklılıkları zenginlik sayan dayanışma anlayışını ve teröre karşı 600 bin Elazığlının dik duruşunu en ufak bir şekilde etkilemeyecek. Bilakis Elazığ teröre karşı adete bir kale gibi durarak tarihi misyonunu sürdürmeye devam edecektir." diye konuştu.

"BEN NE YAPARIM ONSUZ"

Şehit aileleri tören boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Bir şehit yakını, "Ben ne yaparım onsuz, benim canımı aldılar." diyerek ağıt yaktı.

Terör saldırısında yaralanan bazı polis memurlarının da katıldığı törende, İl Müftüsü Peyami Güngör'ün okuduğu duanın ardından Mutlu'nun naaşı memleketi Malatya'ya, Öztürk'ün cenazesi Ankara'ya, Özbay'ın naaşı da Kütahya'ya uğurlandı.

PAYLAŞ