Türklerin yaşadığı bina yerle bir oldu

ABD'nin New Jersey eyaletinde, doğalgaz sızıntısı sonucu meydana gelen şiddetli patlamada Türklerin ikamet ettiği bir bina kullanılamaz hale geldi.

ABD'nin New Jersey eyaletinde, 3 Türk ailenin yaşadığı bina doğalgaz sızıntısı sonucu meydana gelen patlamada yıkıldı.

İTFAİYEYE HABER VERİLDİ

Alınan bilgiye göre, New Jersey'in Paterson kentinde Mustafa Dogili, evin bodrum katında doğalgaz sızıntısı olduğunu fark edince itfaiyeye haber verdi.

TAHLİYE SONRASI PATLADI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, gaz sızıntısı olan binayı ve çevre binalardakileri tahliye etti ve sokağı girişleri kapattı. Tahliye işlemleri tamamlandıktan kısa süre sonra ise patlama meydana geldi.

BİNA KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Patlamanın ardından 3 Türk ailenin kaldığı bina kullanılamaz hale geldi, bitişikteki binada da hasar oluştu.

5 İTFAİYECİ HAFİF YARALANDI

İtfaiye yetkilileri, patlamada 5 itfaiyecinin hafif şekilde yaralandığını, evlerin boşaltıldığı için can kaybı yaşanmadığını kaydetti.

"3 TÜRK AİLENİN EVİ TAMAMEN YIKILDI"

Paterson kentinin Türk Belediye Başkan Yardımcısı Derya Taşkın, yaptığı açıklamada, olayda can kaybı olmadığını bildirdi.

Belediye olarak mağdurlara yardım edeceklerini dile getiren Taşkın, "Büyük bir patlama ve yangın sonucunda 3 Türk ailenin evi tamamen yıkıldı. Sevincimiz cana bir şey gelmemesi. Belediye olarak mağdurlar için maddi destek verildi ve istedikleri takdirde kalacak yer bulacağız. Ayrıca New York Başkonsolosumuz da mağdur ailelerimizle konuştu ihtiyaçlarını sordu, geçmiş olsun dileklerini bildirdi." dedi.

"ŞU ANDA YAŞAMIYOR OLACAKTIK"

Yıkılan binada evi olan Hakan Yiğit, olayın sabah iş başı yaptıkları saatte meydana geldiğini ifade ederek, "Olay daha erken saatlerde veya gece meydana gelseydi şu anda yaşamıyor olacaktık." diye konuştu.

Yiğit, patlamayı haberlerde duyduğunu, daha sonra komşularla telefonla görüştüğünü anlattı.

PAYLAŞ