'Tutuklanacağımı 15 gün önceden biliyordum'

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum. Yurt dışına çıkabilirdim ama yabancı bir yerde olmaktansa ülkemde hapis yatarım" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kendisini ziyaret eden CHP heyetine, "15 gün önceden tutuklanacağımı biliyordum, çocuğuma geldiklerinde nasıl davranacağını söyledim. Yurt dışına çıkabilirdim ama yabancı bir yerde olmaktansa ülkemde hapis yatarım" dediği belirtildi.

CHP'Lİ VEKİLLER CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ

CHP'li Fikri Sağlar, Eren Erdem, Ali Şeker ve Orhan Sarıbal geçtiğimiz günlerde Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş'ı ziyaret etti.

Görüşmede Demirtaş, yasama faaliyetinin ve temsil hakkının engellenmesinden rahatsızlık duyduğunu belirterek, "Yasama faaliyetimi sürdürmek zorundayım. Önerge yazıyorum, geri çevriliyor. Bu yetki cezaevi müdürüne değil, Meclis Başkanı'na ait." dedi.

PROVOKASYONLARI ÖNLEMEK İÇİN ÖZEL ALANA ALINDI

Erdem, Demirtaş'ın tecritte tutulduğu iddialarıyla ilgili, cezaevi müdürünün Demirtaş'a yönelik provokasyonları önlemek için özel alana aldıklarını anlattığını söyledi.

AHMET TÜRK: BARIŞ GELSİN BENİ TAKSİM'DE ASSINLAR

CHP heyetinin Silivri Cezaevi'nde görüştüğü Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün de "Yeter ki ülkeme barış gelsin, istiyorlarsa beni Taksim'de assınlar, altına imza atmaya hazırım. Yeter ki kan dursun, çocuklar ölmesin, ben her şeye hazırım." dediği öğrenildi.

PAYLAŞ