Üniversiteden mezunlara çağrı! Unutup gittiler

Uludağ Üniversitesi, mezunlarına diplomalarını almaları konusunda çağrıda bulundu. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, 35-40 senedir alınmayan diplomalar olduğunu söyledi.

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, mezunlarına diplomalarını almaları konusunda çağrıda bulundu.

GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ VERİLMİYOR

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, yazılı açıklamasında, geçmişte mezuniyet törenlerinde diploma yerine geçici mezuniyet belgesi verildiğini ancak iki yıldır bu uygulamadan vazgeçildiğini kaydetti.

"DİPLOMALARINI ALMAYA GELMİYORLAR"

Gerçek diplomaların hazırlanmasının uzun sürmesi nedeniyle öğrencilerin mezuniyet belgesi alarak memleketlerine döndüğünü, bir kısmının bu belgeyle işe girdiğini ve bir daha da diplomasını almaya gelmediğini belirtti.

"35-40 SENEDİR ALINMAYAN DİPLOMALAR VAR"

Ulcay, şunları ifade etti:

"Bu nedenle alınmayan diplomalar epey birikti. Artık herkes mezun olmaya hak kazanır kazanmaz gerçek diplomasını alıyor. Bugüne kadar alınmayan diplomaları ilgili fakülte ve yüksekokullara gönderdik. Öğrenci İşlerinde, 35-40 senedir alınmayan diplomalar var. Diploması hiç hazırlanmamış olanlara ise yeni diplomalardan vereceğiz. Mezunlarımız okullarına gelip diplomalarını istedikleri zaman alabilir. Kendileri gelemeyenler noterden herhangi bir kişiyi vekil tayin edebilirler."

PAYLAŞ