Ünlü isimden şok çıkış: Tarık beni çok kırdı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Tarık Akan'la ilgili aralarında geçen bir anektodu anlatan Atilla Dorsay, "Davet ettiğim panele gelmemesi beni çok kırdı" dedi.

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, hayatını kaybeden efsanevi aktör Tarık Akan'la ilgili kişisel bir anektodunu CNN TÜRK canlı yayınında anlattı.

"ELİMDE BÜYÜDÜ DEMİYORUM AMA..."

Dorsay, son zamanlarda Tarık Akan'la yaşadığı bir kırgınlığı şu sözlerle dile getirdi: "Söyleyecek o kadar çok şeyim var ki. Talih bizi o daha sinema yıldızı olmadan karşılaştırdı. Ona mutlaka sinemaya girmesi gerektiğini söyledim. Elimde büyüdü demiyorum ama adım adım izledim. Çok değişken rollerde oynadı. Hep ilerici oldu. Toplumun yararına olacak girişimlerde yer aldı. İlk yıllarında katiyen böyle bir şey yoktu.

"O KADAR ÇOK KIZDIM Kİ ANLATAMAM"

Tarık Akan 2014 yılında beni çok kırdı. TÜYAP'ın beni sinemanın yüzüncü yılında yılın yazarı seçmesi nedeniyle bir dizi panel düzenlemişlerdi. Ben de bunların ilkine onu ve Hülya Koçyiğit'i davet etmiştim. Son gün 'ben o panelde diğer konuşmacıyla yan yana olmak istemiyorum' diyerek iptal etti. O kadar üzüldüm ve o kadar kızdım ki anlatamam. Yakın zamanda karşılaştık. Ona kötü davrandım. Ancak hastalık haberini öğrendikten sonra aradım kendisini..."

PAYLAŞ