Ünlü oyuncuya büyük şok! Canlı yayında gözaltına alındı

ABD'nin Kuzey Dakota bölgesindeki petrol boru hattı inşaatına karşı gerçekleştirilen protesto gösterisine katılan oyuncu Shailene Woodley'in gözaltına alınışını herkes izledi.

ABD'li oyuncu Shailene Woodley, katıldığı bir protesto eylemini Facebook canlı yayını üzerinden takipçileriyle paylaşırken gözaltına alındı.

"DEV SİLAHLARI VE COPLARI VARDI"

ABD'nin Kuzey Dakota bölgesindeki petrol boru hattı inşaatına karşı bir protesto gösterisi gerçekleşti. Eyleme katılanlar arasında ABD'li The Divergent filmiyle tanınan oyuncu Shailene Woodley de vardı. Facebook canlı yayınıyıla protestoyu sosyal medyadan paylaşan oyuncu polis tarafından gözaltına alındı. Polisler tarafından kelepçelenek götürülen 27 yaşındaki oyuncu yaşadıklarını "Beni ceketimden yakaladılar ve devam edemezsin dediler. Dev silahları ve copları vardı. Gitmeme izin vermediler" diyerek anlattı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA YAYILDI

Gösterinin başından sonuna kadar yayın yapan Hollywood yıldızının çektiği görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Yaklaşık 20 dakika süren görüntülerde yüzlerce göstericinin inşaat alanına doğru yürüdüğü, polisle karşı karşıya geldiği, birçok eylemcinin gözaltına alındığı ve diğer protestocuların sloganlar attığı yer alıyor.

MAHKEMEYE ÇIKACAK

Polis, Hollywood yıldızının gözaltına alınan 27 kişi arasında olduğunu ve mahkemeye çıkacağını açıkladı. ABD'nin Kanada sınırı yakınlarında bulunan petrol boru hattını yerli Amerikalılar da istemiyor. Standing Rock Sioux kabilesi, geçen ay projeye karşı gösteriler düzenlemişti.

PAYLAŞ