Üzüntü büyük! Kaderi değişmiyor

Roma'dan döndüğünde taraftarları heyecanlandıran Salih Uçan'ın şans bulamaması Sarı-Lacivertli camiada üzüntü yarattı.

Fenerbahçe'de ilk 3 haftada yaşanan hayal kırıklığı sonrasında en çok göze batan isimler takımın gençleri oldu. Camianın büyük umut beslediği Salih Uçan'ın özellikle şans bile bulamaması büyük üzüntü yarattı. Genç oyuncunun bir türlü fiziksel ve performans olarak ilerleyememesi kafaları karıştırdı. Dick Advocaat'ın yeterli bulmadığı Salih, akıllara Roma'daki hocaları Rudi Garcia ve Spalletti'nin düşüncelerini getirdi. Rudi Garcia ve Spalletti'nin Salih hakkında İtalya'daki görüşleri Advocaat ile bire bir eşleşti.

AĞIZ BİRLİĞİ YAPMIŞ GİBİ...

Özellikle Spalletti'nin Roma'daki raporunda genç yıldız hakkındaki, "Antrenmanlardaki isteği üst düzey ancak takım arkadaşlarını geçecek seviyede değil. Potansiyeli iyi ama arkadaşları Salih'ten daha iyi" yorumu dikkat çekmişti.

Rudi Garcia'nın da Salih Uçan konusundaki tespitleri bugüne ışık tutacak cinstendi. Yetenekli orta saha için bazı eleştiriler getiren Garcia, "Kendisine takım içinde yer açmak zorunda, ben kimseye özel yer açmam. Buradaki çalışma temposuna uymak zorunda. Fiziğini biraz daha geliştirmeli. Daha fazla çalışmalı" cümlelerini sarf etmişti.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ