Vali terör örgütünün tehditlerine aldırmadı

Ağrı Valisi Musa Işın, 'Demokrasi Nöbeti'nde toplanan vatandaşlara seslenerek, "Terör örgütü PKK'dan dünya kadar tehdit alıyorum" dedi.

Vali Musa Işın, valilik bahçesinde demokrasi nöbeti için kurulan platforma iki küçük kız kardeşin ellerinden tutarak çıktı. Demokrasi nöbetinin son gününde konuşma yapan Vali Musa Işın, sürekli tehdit aldığı PKK'nın Kürtleri kandıran bir terör örgütü olduğunu söyledi.

"ZERRE ONLARDAN KORKMUYORUZ"

Vali Musa Işın şöyle konuştu:

"Terör örgütünden dünya kadar tehdit alıyorum. Sizin için çalıştığımdan dolayı. Sizin can ve mal güvenliğinizi koruduğum için. Eşkıyanın elini sizin elinizden çektiğim için. Allah onları perişan etsin. Zerre kadar onlardan korkmuyoruz. Bakın çok önemli bir değerimizi bulduk, kaybetmemek için burada 27 gündür bayram yapıyoruz."

"YÜREĞİNİZ YETİYORSA, VEKİLLİĞİ BIRAKIN"

İsim vermeden HDP'li milletvekillerini eleştiren Vali Musa Işın, bu konuda şunları söyledi:

"Kürtlerin sırtlarına binerek kendilerine istikbal temin ediyorlar. Yüreğiniz yetiyorsa milletvekilliğini bırakın. Neden gidip 25 milyon maaş alıyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı çıkıyorsun. Kürtleri kandırıyor, çocuklarını götürüyorsunuz. Milletvekili olmak için her türlü taklayı atıyorsunuz. Yapmayın bunu.

"BUNLAR BU KADAR DA YÜZSÜZDÜR"

Bunlar bu kadar da yüzsüzdür. İnsan karşı çıktığı bir şeyden ekmek yemez. Ben birine küstüm mü sırtımı döner giderim. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gidip milletvekilliği yapmayacaksın. Kürtler bunlara oy verdi dedi ki, 'Gidin siyaset yapın' Bunlar da dedi ki, 'Biz hem siyaset yapacağız, hem silah kullanacağız.' Bu nerede görülmüş? Siz bu Kürtlerden ne istiyorsunuz?"

PAYLAŞ