Valilik duyurdu! Sokağa çıkma yasağı kısmi olarak kalktı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi'nde 2 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün sabah saat 06.00'dan itibaren kısmi olarak kaldırıldı.

Yüksekova'da 2 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün sabah saat 06.00'dan itiraberen kısmi olarak kaldırıldı. Hakkari Valiliği, yasağın sabah saat 06.00 ile akşam saat 23.00 arasında uygulanacağını açıkladı.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

3 GÜN SÜREYLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMİŞTİ

"Yüksekova İlçesi Mülki sınırlarında meydana gelebilecek terör olaylarının engellenmesi, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik güvenlik güçlerimizce gerçekleştirilecek operasyonlarda terör örgütüne müzahir grupların operasyonları engellemek ve protesto etmek amacı ile halkı canlı kalkan olarak kullanabileceği değerlendirildiğinden, sivil halkın can güvenliği ile operasyonun amacına ulaşması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçesi Mülki sınırları içerisinde 24 Ağustos 2016 günü saat: 06.00'dan geçerli olmak üzere 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlimiz Yüksekova İlçesine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştı.

KISMİ OLARAK KALDIRILDI

İlimiz Yüksekova İlçesinde güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonu neticesinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini rahatça kullanacağı asayiş ve huzur ortamı sağlanmış olup, kamu düzenine yönelik güvenlik güçlerimizce uygulanan tedbirlerin etkili bir şekilde sürdürülmesi ve kamu düzeninin bozulmasının önlenmesi amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yüksekova İlçemizde 26 Ağustos 2016 Cuma gününden itibaren; her gün sabah saat: 06.00'den akşam saat: 23.00'e kadar olan saatler arasında kısmi zamanlı olarak kaldırılmış, diğer saatler arasında sokağa çıkma yasağı kısmi zamanlı olarak devam etmektedir. Bu süreçte üstün bir sabır ve anlayış gösteren ve güvenlik kuvvetlerimize destek veren değerli vatandaşlarımıza, en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."

PAYLAŞ