Van Persie gerçeği ortaya çıktı! Büyük düşüşün sebebi belli oldu

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie'nin fiziksel düşüşünün sebebinin 2014 Dünya Kupası'na yetişebilmek için uyguladığı yoğun tedavi sürecinin olduğu ortaya çıktı.

Sarı-lacivertli formayı giydiğinden beri fiziksel olarak bir türlü toparlayamayan Robin Van Persie, aslında 2013-14 sezonundan beri bu sıkıntıları çekiyor.

Son 3 sezondur sakatlıklardan kurtulamayan Van Persie'nin kariyerindeki kırılma noktası da Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası oldu.

DÜNYA KUPASINA YETİŞEBİLMEK ADINA...

2013-14 sezonunda Manchester United'da tam 3.5 ayını sakatlıklarla geçiren ve Dünya Kupası'na yetişebilmek adına yoğun bir tedavi süreci geçiren Van Persie, fiziksel anlamda dengesizlikler yaşamaya da başladı.

ÖNEMLİ KATKI YAPMIŞTI

Brezilya'daki kupada 3. olan Hollanda'ya tam 4 gol atarak önemli bir katkı yapmıştı. Ancak ertesi sezon fiziksel açıdan ciddi yorgunluk geçiren Hollandalı yıldız, geçmiş sezonlarda 38-40 olan maç ortalamasını 21-25 aralığına indirdi.

DÜŞÜŞ YAŞADI

Bu tarihten sonra gollerinden de düşüş görülen tecrübeli forvet, 26-30 gol ortalamasından, 10-12 ortalamaya düştü. O dönem Telegraph gazetesinde Van Persie'nin durumu değerlendirilip, oyuncunun bütün planlarını Manchester'a göre kurması hatta çocuklarını bile burada yetiştirmek istemesine rağmen kulübün artık devam etmek istemediğini yazmıştı.

GİTMESİNİ İSTEDİLER

O dönem Telegraph'ta yer alan taraftar anketinde de Van Persie'nin gitmesine yüzde 64'lük bir onay gelmişti. 32 yaşındaki son 2 sezonda da Fenerbahçe'de özellikle antrenmanlarda sakatlık ve fiziksel eksikler nedeniyle istikrar tutturamadı.

(Kaynak: Skorer)

PAYLAŞ