Van'da çatışma! 2 terörist yaralı yakalandı

Van'da yola barikat kuran PKK'nın sözde şehir yapılanması olarak nitelendirilen grup ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 terörist yaralı ele geçirildi.

İpekyolu İlçesi Hacıbekir Mahallesi'nde dün gece bazı sokaklara barikat kurulduğu ve yollara El Yapımı Patlayıcı döşendiği ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile Özel Harekat Şube ekipleri operasyon başlattı. Sokakta barikat kurup, yola el yapımı patlayıcı döşeyen PKK'nın dağ kadrosunun il ve ilçe merkezlerinde Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi (YDG-H) ile 'Öz Savunma Birlikleri' adı altında toplandıkları sözde şehir yapılanması 'Sivil Savunma Birlikleri ' (YPS) grubuna müdahale eden güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı.

ÇATIŞMA ÇIKTI, 2 TERÖRİST YARALI YAKALANDIAçılan ateşe anında karşılık veren güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Karanlıktan faydalanan PKK'lı teröristeler kaçarken, PKK'nın sözde şehir yapılanması içerisinde olan 2 kişi yaralı olarak gözaltına alındı. Yoldaki barikatları kaldıran güvenlik güçleri, yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcıyı da kontrollü imha etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

PAYLAŞ