Vatandaş plakaları sökmeye başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, "FG" harf grubu plakaların toplatılmasına yönelik yayınladığı genelgenin ardından vatandaşlar bugün plakalarını sökmeye başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in adının baş harflerini çağrıştırdığı gerekçesiyle 'FG' harf grubu plakaların toplatılmasına yönelik yayınladığı genelge, Rize'nin Ardeşen ilçesindeki vatandaşları sevindirdi.

UYGULAMAYI BEKLEMEDEN PLAKALARI SÖKTÜ

Önceki yıllarda 'FG' harf grubu ile 999 kişi adına araç plakası düzenlenen Ardeşen İlçesi'nde, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 'FG' harf grubu plakaların toplatılmasına yönelik genelgesi sonrasında, bazı vatandaşlar uygulamayı beklemeden araçlarının plakalarını söktü. Plakaların değiştirilmesi yönünde alınan kararın doğru bir uygulama olduğunu belirten yöre sakinleri, karardan memnun kaldıklarını dile getirdi.

"GÜLEN İLE İLGİLİ ÜLKEDE NE VARSA KALDIRILSIN"

Yöre sakinlerinden İsa Duysak, "Fetullah Gülen ile ilgili ülkede ne varsa kaldırılsın, söküp atılsın" derken Eyüp Navdar da, "Terör örgütü elebaşını çağrıştıran ne varsa söküp atılsın. Çok doğru bir uygulama" diye konuştu. Cemil Aşık ise, "Ülkeye ihanet eden bir kişinin isminin baş harflerinin plakalardan kaldırılması iyi oldu" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ