Vatandaştan 'hayır' isteyen Gürsel Tekin'in dili sürçtü

Kadıköy'de referandum kampanyasına devam eden CHP'li Gürsel Tekin, Salı Pazarındaki esnafını ziyareti sırasında açıklama yaparken "Vatandaşlarımız çok şükür hayırlı işlere 'hayır' diyor" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, referandum çalışmaları kapsamında Kadıköy'de Salı Pazarı esnafını ziyaret etti.

Esnafın sorunlarını dinleyen Tekin, vatandaşın referandum konusunda nabzını yoklamak için sokağa indiklerini belirtti.

"İTFAİYECİLER NEYLE MEŞGUL?"

Salı Pazarı'nın ortalama 80 veya 100 bin insanın ugradığı bir alan olduğunu söyleyen Tekin, "Buraya her semtten her bölgeden insanlar geliyor. Pazarın nabzını yoklayalım ne oluyor ne bitiyor diye? Öncelikle olağanüstü bir işsizlik, yoksulluk ve sefaletle karşı karşıya insanlar. Alım gücü gittikçe düşmüş. Bu manzarayı aslında ülkenin dört bir tarafında görüyoruz. Ülkede esnafların kepenk kapattığını bir manzarayla karşı karşıyayız. Türkiye'de ekonomide büyük bir yangın var; ama itfaiyeciler ortada yok. İtfayeciler neyle meşgul?" dedi.

"VATANDAŞ HAYIRLI İŞLERE HAYIR DİYOR"

Yetkililerin bir kişi için çaba gösterdiğiniiddia eden Tekin "Türkiye'nin ihtiyacı olmayan sadece bir kişiyi memnun etmek için bir çaba içindeler. Bizde vatandaşın nabzını yokluyoruz. Vatandaşlarımız çok şükür hayırlı işlere 'hayır' diyor" ifadesini kullandı.

Gürsel Tekin ver beraberindeki CHP'liler, esnafa yaptıkları ziyaretin sonunda vatandaşlara lokma dağıttı.

PAYLAŞ