Veterinerlik Prof'u, tıp fakültesine dekan oldu!

Darbe girişiminin ardından istifa eden Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk'ün yerine, Veterinerlik Fakültesi mezunu Prof'un vekaleten atanması tepki çekti.

Darbe girişiminin ardından Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) çağrısıyla Türkiye'deki tüm üniversitelerin dekanları istifa etti. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde istifa eden 11 dekan arasında bulunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk'ün yerine, Veterinerlik Fakültesi mezunu Prof. Dr. Erol Ayaz vekaleten atandı.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANDI

AİBÜ Tıp Fakültesi bünyesinde Tıbbi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Deney Hayvanları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü olan Prof. Dr. Erol Ayaz'ın, Tıp Fakültesi'ne dekan olarak atanması sosyal medyada yoğun eleştiriye uğradı.

UZMANLIK ALANI 'PARAZİTOLOJİ'Uzmanlık alanı 'Parazitoloji' olan Prof. Dr. Erol Ayaz'ın, rektörlük tarafından Tıp Fakültesi dekan adayı olarak YÖK'e sunulan üç kişilik listede yer aldığı, YÖK'ün bu üç isimden Ayaz'ı dekan olarak vekaleten atadığı öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet
PAYLAŞ