Vodafone Arena'da hasar belli oldu

Galatasaraylı taraftarlar, Vodafone Arena'da 10 koltuğu, 2 yangın dedektörünü ve 4 tuvaleti kullanılamaz hale getirdi. Hasar, 6 bin TL olarak tespit edildi.

Süper Lig'de Beşiktaş ve Galatasaray'ın girişimleri sonrasında deplasman yasağının kalkmasının ardından tam 5 sezon sonra Sarı-Kırmızılılar, Dolmabahçe'de takımlarını destekleme şansı bulmuştu. Önceki gün Vodafone Arena'ya gelen 2 bin Galatasaray taraftarının arasında yer alan bir grup, koltuklara ve stadın iç kısmına maddi zarar verdi.

Konuyla ilgili olarak gerekli incelemeleri kameralar üzerinden yapan stat yetkililerinin; 10 koltuğun kırıldığını, 2 yangın dedektörü ve 4 tuvaletin kullanılamaz hale getirildiğini tespit ettiği bildirildi. Stadyumdaki hasarın, 6 bin lira olduğu ve hasar tespit raporunun TFF'ye gönderildiği ifade edildi.

ONARIM TAMAMLANDI

Siyah-Beyazlılar'ın çıkardığı 6 bin TL'lik faturanın TFF aracılığıyla Galatasaray Kulübü'nden tahsil edileceği öğrenildi. Öte yandan karşılaşmanın sona ermesi sonrasında zarar gören yerlerin onarıldığı açıklandı. Karşılaşma öncesinde ve sonrasında iki kulüp taraftarlarının önceki yıllardaki gibi karşı karşıya gelip birbirlerine zarar vermemesi ise Beşiktaş ve Galatasaray yönetimlerini sevindirdi.

(Fanatik)

PAYLAŞ