Yakalama kararlarına bir yenisi eklendi

Adana'da, İncirlik Üssü kalkışmasının incelendiği FETÖ soruşturması kapsamında, terör örgütü liderliği gerekçesiyle Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Adana'da, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında terör örgütü lideri olduğu gerekçesiyle Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

İNCİRLİK SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, meslekten ihraç edilen ve darbenin başarılı olması halinde sözde 'Sıkıyönetim Komutanı' olarak atanacağı belirlenen İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın da aralarında bulunduğu çoğunluğu asker 37 tutuklunun görev yaptığı İncirlik Hava Üssü soruşturması dosyasında alınan ifadeler ve toplanan kanıtlar sonucunda yeni bir adım attı.

4 AYRI SUÇTAN YAKALAMA KARARI VERİLDİ

Başsavcılık, Adana'da yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ele başı olduğu gerekçesiyle Fethullah Gülen hakkında 'Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme', 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs' ve 'Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs' suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmesini istedi.

GÜLEN 1 NUMARALI SANIK KONUMUNDA

Bu istemi değerlendiren Adana 6'ıncı Sulh Hakimliği, başvuruyu yerinde görerek FETÖ/PDY silahlı terör örgütü lideri Fethullah Gülen hakkında 4 suçtan yakalama kararı verdi. Fethullah Gülen'in, iade edilmesi halinde Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma dosyası kapsamında da yargılanacağı belirtildi. Ayrıca daha önce belediyeden usulsüz para aktarmaları ve imar uygulamaları ile ilgili olarak açılan bir davada da Fetullah Gülen 1 numaralı sanık olarak yer alıyor.

PAYLAŞ