Yangın faciasında korkunç iddia: Kapı kilitliydi!

Adana'daki yangın faciasında vatandaşlar, yurt binasında bulunan yangın merdiveninin kapısının kilitli olduğu için mahsur kalan öğrencilere yardım edilemediğini iddia etti.

Adana'da ilk belirlemelere göre 11'i öğrenci biri görevli toplam 12 kişinin yaşamını yitirdiği yurt yangınından ilk detaylar geldi. Yangın sırasında yangın merdiveninin kapısının kilitli olduğu iddia edildi. Öte yandan yangın sırasında atıya kaçan öğrencilere ulaşılamadığı ve bu nedenle ölümlerin çoğunlukla çatı katında yaşandığı ortaya çıktı.

ALEVLERDEN ÇATI KATINA SIĞINDILAR

Yangın çıkınca öğrencilerden bazılarınan çatı katına çıktığı ancak alevler çatı katına doğru yükseldiği için buradaki öğrencilere ulaşılamadı. Ve yaşamını yitiren öğrencilerin çoğu yaşamını çatı katında yitirdi.

KENDİLERİNİ AŞAĞIYA ATTILAR

Yangında alevler bir anda binayı sararken içeride bulunan öğrenciler korku içerisinde 2'nci ve birinci kattaki camlardan atlayarak canlarını kurtardı. Bazı öğrenciler bu sırada yaralandı. Camdan atlayan öğrenciler yangında can vermekten son anda kurtuldu.

AHŞAP BÖLÜMLER NEDENİYLE YANGIN BÜYÜDÜ

Yangın binadaki ahşap bölümlerin alev alması nedeniyle büyüdü. Bilançonun da bunun için bu kadar büyük olduğu tahmin ediliyor.

YANGIN MERDİVENİNİN KAPISININ KİLİTLİ OLAMA İHTİMALİ YÜKSEK

Öte yandan vatandaşlar yangın merdivenin kilitli olduğu için öğrencilere ulaşamadığını ve bu nedenle öğrencilere yardım edilemediğini iddia etti.

PAYLAŞ