Yangına yardıma gidiyordu, denizin ortasında kaldı

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki yangına müdahale etmek için havalanan yangın söndürme uçağı, su alırken arıza yaparak denizin ortasında kaldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yangına müdahale etmek için Milas-Bodrum Havalimanı'ndan havalanan yangın söndürme uçağı, Güvercinlik açıklarında su alırken motor arızası yaptı. İkisi pilot, bir orman memurunun bulunduğu uçağı, balıkçılar tekne ile çekerek karaya getirdi.

SU ALACAĞI ALANDA ARIZALANDI

Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi Kuyucak Mevkii'nde, bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için Milas-Bodrum Havalimanı'ndan havalanan Orman Genel Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme uçağı, Güvercinlik koyunun 1 mil açığında tam su alacağı sırada motor arızası yaptı.

BALIKÇILARA YARDIMA KOŞTU

Orman şefi Ömer Kahraman öncülüğünde başlatılan kurtarma çalışmasında, denizin ortasında kalan ve zor anlar yaşayan 2 pilot ile 1 orman işçisinin yardımına Bodrumlu balıkçılar yetişti.

KARAYA OTURMAKTAN KURTARILDI

Yaklaşık iki saat süren çalışmanın ardından yangın söndürme uçağı, tekneyle çekilerek kıyıya getirildi. Kıyıda bekleyen balıkçılar, denize atlayarak, iplerle uçağı çekerek karaya oturmaktan kurtardı.

VİNÇ YARDIMIYLA KARAYA ÇEKİLDİ

Uçağın yarın vinç yardımı ile karaya çekildikten sonra gelecek teknik ekip tarafından arızasının giderileceği belirtildi.

PAYLAŞ