Yardım gelmeyince acı çekerek öldü

Şanlıurfa'da yol kenarındaki yaralı köpek için vatandaşlar defalarca belediyeye telefon açtı. Buna rağmen yardım gelmeyince acı çekerek öldü.

Şanlıurfa'da vatandaşların yaralı köpek için aradıkları yetkililer gelmeyince köpek acı çekerek öldü.

YARALI OLDUĞU FARK EDİLDİ

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa - Suruç karayolunun Balıklıgöl Devlet Hastanesi kavşağı yakınlarında yolun ortasında yatan bir köpek gören vatandaşlar, yanına gittiğinde yaralı olduğunu fark etti.

DURUM BELEDİYEYE BİLDİRİLDİ

Bir aracın çarpması sonucu yaralandığı tahmin edilen köpeği başka araçların altında kalmaması için orta refüje götüren vatandaşlar, durumu telefonla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin 153 numaralı Beyaz Masa Birimini arayarak bildirdi.

YETKİLİ KİŞİYE ULAŞILAMADI

İddiaya göre oradaki görevli arayan vatandaşa başka bir numara vererek orayı aramasını ve bilgi vermesini istedi. O numarayı arayan vatandaş herhangi bir sonuç elde edemeyince yine 153 numaralı Beyaz Masa Birimini arayarak köpeğin can çekiştiğini ve yetkililerin en kısa sürede gelmesi gerektiğini söyledi.

TEKRAR BELEDİYEYİ ARADILAR

Telefona bakan yetkili, ekibe haber verdiklerini ve kendilerini arayacaklarını söyledi. Aradan yaklaşık yarım saat geçmesine rağmen arayan olmayınca vatandaşlar yeniden 153 numaralı hattı arayarak yardım istedi.

SU VEREREK YARDIM ETTİLER

Görevliden yine aynı cevabı alan vatandaşlar köpeğin tedavi edilmediği takdirde öleceğini ve bunun vebalinin de kendilerine ait olduğunu söyledi. Telefona bakan yetkilinin sizi arayacağız sözü üzerine köpeğin başında saatlerce bekleyen vatandaşlar, ölmek üzere olan köpeğe su verip hayatta tutmaya çalıştı.

KÖPEK OLAY YERİNDE CAN VERDİ

Yetkililer bir türlü gelmeyince köpek olay yerinde hayatını kaybetti. Vatandaşlar ise köpeğin ölmesinin ardından oradan ayrıldı.

PAYLAŞ