Yardımcısını seçme yöntemi olay oldu

Stratejik gelişim ajansına başkanlık edecek kişiyi seçmek için ilginç bir yönteme başvuran Çeçen lider Ramazan Kadirov, farklı etaplardan oluşan survivor tarzı program düzenledi.

Çeçen lider Ramazan Kadirov, sıra dışı bir yöntemle stratejik gelişim ajansının başkanlık görevini yapacak kişiyi seçti.

KAZANANI KADİROV AÇIKLADI

Kadirov'un düzenlediği "Komanda" adlı yarışmanın kazananı Düsseldorf'tan gelen Filip Variçenko oldu. Dün akşam Rossiya 1 TV kanalında yayınlanan programın final bölümünde Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Çeçenistan'ın stratejik gelişim ajansının başkanlık görevini yapacak kazananı açıkladı.

BAŞKA ÜLKELERDEN BAŞVURANLAR DA VAR

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, tüm finalistlerin Çeçenistan'da çalışacakları ve bu kararın Kadirov tarafından alındığı belirtildi. 8 bölümden oluşan "Komanda" programında her bölüm sonunda yarışmadan bir aday elendi. Yarışmacıları ise bizzat Kadirov değerlendirdi. Rossiya 1 TV kanalından yapılan açıklamada, yarışmaya katılmak için bin kişinin başvurduğu, yarışmacıların sadece Rusya'dan değil, Avrupa, Meksika, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden de başvurularda bulundukları belirtildi.

FİNALDE 12 KİŞİ YARIŞTI

Yarışmaya her meslekten geniş düşünce gücüne ve organize etme yeteneğine sahip kadın ve erkek katılma imkanına sahipti. Ayrıca, yarışmacılardan iş planlama ve konuşma yeteneğine sahip olmaları bekleniyordu. Finalde 12 kişi yarıştı ve her biri Çeçenistan'ın gelişmesi için kendi fikirlerini öne sürdü.

PAYLAŞ