Yargıtay'dan Beştepe itirazlarına cevap geldi!

Yargıtay, Adli Yıl Açılış Töreni'nin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olmasına karşı gelen 'Yargı bağımsızlığı zedelenir.' itirazlarına cevap verdi.

Yargıtay bu yıl ki Adli Yıl Açılış Töreni'ni Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapma kararı aldı. Karara Türkiye Barolar Birliği ve CHP, "Yargı bağımsızlığını zedeler." gerekçesiyle itiraz edip, Beştepe'deki törene katılmama kararı aldı.

"ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ"

Yargıtay 'Yargı bağımsızlığı zedelenir.' itirazlarına yaptığı bir açıklamayla cevap verdi. Yapılan açıklamada, "Sahibi devlet ve millet olan bir kongre salonunda bu toplantının yapılacak olmasının nasıl yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceğini anlamakta zorluk çekmekteyiz." cevabına yer verildi.

İşte Yargıtay'ın cevap niteliğindeki açıklaması:

Bilinmelidir ki yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı kurumumuz tarafından büyük bir özenle ve titizlikle korunmakta olup; kapasitesi sınırlı ve güvenlik açısından sıkıntılı olabileceği anlaşılan bir otelin toplantı salonu yerine sahibi devlet ve millet olan bir kongre salonunda bu toplantının yapılacak olmasının nasıl yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceğini anlamakta zorluk çekmekteyiz

PAYLAŞ