Yavuz'un geçliği Avusturya'ya had bildirdi! Kıyafetleri dikkat çekti

Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği öncülüğünde toplanan bir grup genç, Avusturya'dan Türkiye'ye yönelik gelen açıklamaları protesto etti. Gençlerin cübbe ve fesli olmaları ise dikkat çekti.

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu önünde, Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği öncülüğünde toplanan bir grup genç basın açıklaması yaparak, Avusturya'nın Türkiye hakkındaki açıklamalarını protesto etti.Gençlerin şalvarlı cübbeli ve fesli olmaları ise dikkat çekti.

"AVUSTURYA ŞAŞIRMA! SABRIMIZI TAŞIRMA!"

Viyana Uluslararası Havaalanı'daki Türkiye ile ilgili yer alan olumsuz ve gerçek dışı haberle tepki gösteren grup, "Ensest sapıkların ülkesi, darbe sevici Avusturya defol" pankartını açarak, "Avrupa şaşırma, sabrımızı taşırma", "Avusturya şaşırma, sabrımızı taşırma" sloganları attı.

"NAZİ ARTIĞI AVUSTURYA"

Grup adına basın açıklamasını okuyan Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği başkanı Abdurrahman Kılıç, "Bugün, batılı sömürge zihniyetinin tipik örneğini teşkil eden Nazi artığı Avusturya'nın, ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza karşı meydan, medya ve havaalanlarında yürüttükleri çirkef, aşağılık, kara propagandalarına tepkimizi ortaya koymak ve ikiyüzlü politikalarını, politikacılarını protesto etmek için buradayız." dedi.

"MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ"

"Milletimiz artık bu batıcı-sömürge zihniyetini ve sahiplerini çok iyi tanıyor" diyen Kılıç, şöyle konuştu:

"Millet olarak sömürgeci zihniyete ülkemizde geçit vermeyeceğiz. Onların tezgahlarını Allah'ın izni, büyüklerimizin ve milletimizin feraseti ile bozacağız. Onların senaryolarına kendilerini mahkum edeceğiz. Kendi kaderini, ümmetin kaderi ile birleştirmiş, inanç ve iradesine sahip çıkan, hak ve hakikatten başka kimseye hakimiyet hakkı tanımayan aziz milletimiz ve ülkemizin tam bağımsız geleceğine doğru mücadelemizi sürdüreceğiz."

TEKBİRLERLE DARBEYE KARŞI YÜRÜMÜŞLERDİ

Dernek Temmuz ayında da FETÖ'nün darbe girişimine karşı protesto yürüyüşü düzenlemiş. Yürüyüşte tekbirler atılıp, mehter marşları çalınmıştı.

 

PAYLAŞ