Yeni sezona bomba gibi geliyor! 3 farklı dizi, konuları dikkat çekici

Yeni sezona yayında olması planlanan dizilerle ilgili bilgiler netleşti. Erdal Beşikçioğlu, Tolgahan Sayışman ve Gürkan Uygun'un yer aldığı 3 farklı spor konulu dizi merakla bekleniyor.

Yakın zamanda başlaması beklenen ve oyuncu kadrolarıyla iddialı gelen 3 dizi ön plana çıkıyor. Erdal Beşikçioğlu ve Rojda Demirer'in başrollerini paylaştığı 'Adı Efsane', Tolgahan Sayışman'ın boksör olacağı 'Şampiyon' ve Ay Yapım'ın Gürkan Uygun'lu yeni dizisi 'Bu Şehir Senin Arkandan Gelecek' yeni sezon adından söz ettirecek gibi duruyor. İşte bu 3 diziye ait detaylar:

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU, BASKET KOÇU OLUYOR

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve ses getiren yapımlar arasında 'Adı Efsane' var. Erdal Beşikçioğlu'nun basket koçu olacağı dizide, rol arkadaşları Rojda Demirer, Gökçe Bahadır olacak. Kanal D'de yayınlanacak dizinin 70'li yıllardaki ABD dizisi 'Beyaz Gölge'den esinlendiği söyleniyor. İyi bir basketbolcu olduğu bilinen Erdal Beşikçioğlu bu dizide basketbol koçunu canlandıracak. Daha önce 2002 yılında TRT'de yayınlanan ve Tarık Akan'ın başrolünü oynadığı 'Koçum Benim' dizisinin bir benzeri olacağı söyeniyor. Adı Efsane dizinde Erdal Beşikçioğlu karısı ölmüş, iki kızının velayeti de eski eşinin ailesinde kalmış bir adamı canlandırıyor. Rojda Demirer, onun ölen eşinin kardeşi yani Beşikçioğlu'nun baldızı rolünde. Gökçe Bahadır ise okul öğretmeni olan Bahar karakterini canlandıracak.

Senaryosunu Tunus Taşçı, Nazlı Sunlu ve Hilal Yıldız'ın kaleme aldığı ve Devrim Yalçın'ın yönetmenliğini üstlendiği dizi yakın zamanda Kanal D'de olacak.

TOLGAHAN SAYIŞMAN BOKSÖR OLACAK

Bir diğer merakla beklenen dizi Star TV ekranlarında olması planlanan 'Şampiyon'. Ünlü yönetmen Cevdet Mercan'ın yönetmenliğini yapacağı Şampiyon dizisinin başrollerini Tolgahan Sayışman ve Özge Özpirinçci paylaşacak. BKM Film tarafından izleyici ile buluşturulacak dizide eşinden boşanmış, bir oğlu olan eski bir boksörün yeniden ringlere dönmek zorunda kalma hikayesi anlatılıyor. 5 yaşında küçük bir kız çocuğu olan şampiyon boksörün boksu finalde bırakmak istemesi konu alınacak. Evlendikten sonra boks hayatında sorunlar yaşayan şampiyon boksör, sağlığının ve mutluluğunun gittiğini gördüğünde boksu bırakmak isteyecek; ancak bu düşündüğü kadar kolay olmayacak.

POYRAZ KARAYEL'İN YÖNETMENİNDEN BİR DÖVÜŞ DİZİSİ

Cesur ve Güzel'in yapımcısı olan Ay Yapımdan yeni sezonda "Bu Şehir Arkandan Gelecek" dizisi ile geleceği söyleniyor. Atv'de ekranlara gelmesi planlanan dizinin başrollerini Gürkan Uygun ve Kerem Bursin'in paylaşması bekleniyor. Dizinin yönetmeni ise Poyraz Karayel'in yönetmeni Çağrı Vila Losturalı olacak.

Dizinin konusu ise şu şekilde; Ali daha 4 yaşındayken babası bildiği Metin tarafından annesi silah ile öldürülmüş ve Ali gördüğü bu anı hiçbir zaman unutmamıştır. Annesi ölmeden önce oğlunu bir kayığa saklamış ve onunda ölmesine engel olmuştur. Bir yük gemisinin aşçısı Rauf Ali'yi bulmuş ve onu aynı gemiyle başka ülkelere yanında götürerek büyütmüştür. Ali şimdi 24 yaşında 5 dil bilen, gemicilik eğitimi almış, profesyonel olarak dövüşen biri haline gelmiştir. Sıra ise şimdi annesinin intikamını almaya gelmiştir.

'UMARIM AKSİYON DİZİLERİNDE MİLAT OLUR'

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, 28 Kasım günü kaleme aldığı yazısında bu 3 diziyle ilgili izlenimlerini şu şekilde paylaştı:

"Yabancı dizilerle pek bir haşır neşir genç kitle. Onlara 'sahici' sunum verilmezse bıkar ve çekilir. Dizilerin vazgeçilmezi kadın kitleyi de saracak duygusal sosta verilecek tabii ki. Duygusal tarafta yönetmenlerin eli alışkın. Sorun, işin aksiyon tarafı. Hâlâ yerli dizilerde bu 'aksiyon sahne' olayı tam hatmedilmiş değil. Umarım bu anlamda söz konusu diziler, bir milat olur. "

PAYLAŞ