Yetkililerden İstanbullulara uyarı! Sabah saatlerine dikkat

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan yağmur, aralıksız sürüyor. İstanbul'da yoğun bir trafik oluşurken, yetkililer vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

İstanbul'da dün sabah saatlerinde başlayan ve gece etkisini artıran yağmur devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısına göre İstanbul'da etkili olan yağışlar bugün sabah saatlerinde de devam edecek.

ÇOK SAYIDA EV VE İŞYERLERİNİ SU BASTI

Gece boyu devam eden yağışlar nedeniyle bir çok ilde çok sayıda ev ve işlerini su bastı. Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı yakınındaki alt geçidi su bastı. Otogara girişine giden araçların da kullandığı alt geçit kullanılamaz hale geldi. Trafiğe kapatılan alt geçide doğru gelen araçlar, alternatif yollara yönlendirildi.

SABAH SAATLERİNDE DİKKAT

Yetkililer sabah 10.00'a kadar devam etmesi beklenen yağış konusunda İstanbulluları uyardı. Özellikle trafiğe çıkacak olan vatandaşları uyaran yetkililer yollardaki su birikintilerine dikkat edilmesi gerektiğini belirterek kesinlikle hız yapmamaları konusunda uyarıyor. İstanbul'da yoğun bir trafik oluşurken, yetkililer de vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

BAZI İDO VE BUDO SEFERLERİ İPTAL

Yağış nedeniyle hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

İptal edilen seferler şöyle;
07:45 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü,
18:45 Bostancı - Yenikapı - Bandırma Deniz Otobüsü

Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) seferlerinden ikisi, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

BUDO'nun resmi internet sitesinde yer verilen bilgiye göre,
saat 08.30'daki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Büyükçekmece) ve
10.30'daki İstanbul (Büyükçekmece)-Bursa (Mudanya) seferleri yapılamayacak.

PAYLAŞ