'Yılın Oğlu' Ankaralı Hakan da İngiltere'deki Terör Saldırısı Kurbanı

İngiltere'yi kana bulayan terör saldırısının kurbanlarından birinin Türk olduğu ortaya çıktı. 29 yaşındaki Martyn Hakan Hett'in Facebook sayfasında Ankaralı olduğu ve Manchester'da yaşadığı yazıyor.

İngiltere'nin Manchester kentinde Ariana Grande konserinde yaşanan patlamada 22 kişi hayatını kaybetmişti. Terör saldırısının kurbanlarından birinin de Türk olduğu ortaya çıktı.

29 yaşındaki Martyn Hakan Hett'in annesi Figen Murray Manchester yakınlarında yaşıyor. Murray danışman ve hayat koçu olarak çalışıyor.

FACEBOOK'UNDA ANKARALI OLDUĞU YAZIYOR

'Amerika'nın Sesi'nin haberine göre Hakan Hett ise halkla ilişkiler alanında çalışıyordu. Hett'in Facebook sayfasında Ankaralı olduğu ve Manchester'da yaşadığı bilgisi yer alıyor

Manchester saldırısının hemen ardından Hett'in ailesi kendisinden haber alamadıkları için sosyal medya üzerinden yardım çağrıları yapmıştı.
"YILIN OĞLU" OLARAK TANINIYORDU

Saldırı gecesi yaşamını yitiren Martyn Hakan Hett'in geçen yıl annesinin örgü kariyerine devam etmesi için bir sosyal medya kampanyası düzenlediği, oluşturduğu viral etki uluslararası çapta ilgi gördüğü ortaya çıktı.

Buzfeed ve Today Show gibi siteler tarafından 'yılın oğlu' olarak tanımlanan Hett, konseri izlemeye gelmişti.


PAYLAŞ