'Yiyin dediği ne varsa satıp milyonlar kazanıyor'

Canan Karatay'ın önerilerini sert bir dille eleştiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Canan Karatay'ın verdiği diyet önerilerini sert bir dille eleştirerek, Karatay'ın ürünlerini satmak için Aydın'da bir ceviz bahçesi ile anlaştığını idda etti.

HEDEFİNDE CANAN KARATAY VARDI

Bakan Akdağ, 4 ayda 10 kilo vermeyi hedeflediğini söyledikten sonra, kalp ve iç hastalıkları profesörü Canan Karatay'ı da zayıflama konusunda verdiği tavsiyeler nedeniyle eleştirdi.

"AYDIN'DA CEVİZ BAHÇESİ İLE ANLAŞMIŞ"

Akdağ, "Böyle bilim adamlığı mı olur?" dediği Karatay için "Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın'a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı? Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar. 'Lahmacun yiyebilirsin çünkü ben yedim.' denir mi?" ifadelerini kullandı.

OT YEMEMEYİ TAVSİYE EDİYORDU

Canan Karatay'a göre; kilo vermek isteyenler ot yememeli. Ot yediğiniz zaman doymuyorsunuz, yanında ekmek yiyorsunuz. Ya da iki saat sonra tatlıya saldırıyorsunuz. Sonra da şekerli yiyecekler insülini yükselterek kilo almanıza neden oluyor.

PAYLAŞ