Yönetimi istemediler, domuzlarla protesto ettiler

Charlton - Coventry karşılaşmasında yönetiminden memnun olmayan iki takımın taraftarları, sahaya domuz oyuncakları attı.

İngiltere League One'da oynanan Charlton - Coventry mücadelesinde futbol tarihine geçecek bir an yaşandı.

DOMUZLAR SAHAYI KAPLADI

Mücadelenin ilk düdüğü ile birlikte, kulüp yönetimlerinden memnun olmayan iki takım taraftarları, sahaya 'oyuncak domuz' yağdırdı ve karşılaşma sahadan oyuncaklar temizlenene kadar devam edemedi.

Charlton taraftarları kulüp sahibi Roland Duchatelet'in, Coventry taraftarları ise başkanları Sisu'nun görevini bırakması için uzun süredir çağrılarda bulunmakta ve protesto yürüyüşleri düzenlemekteydi.

"İNSANLAR MİLYON KEZ SÖYLEDİ"

Maç öncesinde Coventry Taraftar Grubu Başkanı Jan Mokrzycki yaptığı açıklamada, "İnsanlar milyon kez kulüp sahiplerini beğenmediklerini söyledi. Biz bu hareketimizle gerçekten ne istediğimizi daha geniş bir kitleye duyurmuş olacağız" ifadelerini kullandı.

Alt sıralardan kurtulma amacı taşıyan Charlton - Coventy mücadelesi, sahaya atılan yaklaşık 3000 oyuncak domuzun toplanmasının ardından gecikmeli olarak kaldığı yerden devam etti.

Bir dönem Premier Lig'de de yer alan Charlton, 2014 yılında Belçikalı sahibi Duchatelet takımı aldıktan sonra küme düşmüştü.

PAYLAŞ