Yunanistan'da, Muhalefet Başkan Yardımcısına Bombalı Saldırı

Atina'da, Muhalefet Partisi Başkan Yardımcısı Adonis Georgiadis'e ait kitapçıya tüp gazlardan oluşan bombayla saldırıldı. Olayda can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi.

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın kuzeyinde bulunan en büyük caddede, Kifisias caddesi 263 no.'da gece geç saatlerde patlama meydana geldi. Patlamanın Yunanistan'ın muhalefet partisi Yeni Demokrasi'nin Başkan Yardımcısı Adonis Georgiadis'e ait kitapçıda olduğu tespit edilirken, özel bir kanala gelen ihbar telefonu üzerine olay yerine giden polis patlamamış halde düzeneklenmiş üç tüp gaz bombası daha buldu.


KİMLİĞİ BELİRSİZ KİŞİ İHBAR ETTİ

Gece saat 2:20'de kimliği tespit edilemeyen bir kişi, özel bir televizyon kanalına telefon ederek Yunanistan'ın ana muhalefet partisi Yeni Demokrasi'nin Başkan Yardımcısı Adonis Georgiadis'e ait kitap dükkanına tüp gazlardan oluşan bir bombanın yerleştirildiğini ihbar etti ve bunun şaka olmadığını söyledi.

TÜP GAZLARIN 3'Ü PATLAMIŞ HALDE BULUNDU

Georgiadis'in kitapçı dükkanına ulaşan polis ekipleri caddeyi trafiğe kapattılar. Yerleştirilen tüp gazların üçü patlamış halde bulundu diğerleri ise polisler tarafından etkisiz hale getirilip araştırılmak üzere polis kriminoloji laboratuarına gönderildi.


PATLAMADA CAN KAYBI YAŞANMADI

Patlamada can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi. Georgiadis, twitter hesabına "Syriza taraftarları bana çamur atıyor, iktidar karşıtları da bomba. Galiba onları rahatsız ediyorum …" mesajını attı.

PAYLAŞ