Yüzlerce kişiyi zehirleyen virüs FETÖ sabotajı mı

Erzurum'un Aşkale ilçesinde, 553 kişi içme suyundan zehirlendi. Belediye Başkanı'nın FETÖ'den tutuklanması nedeniyle sabotaj ihtimali olduğu iddiasını, Vali yalanladı.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde 553 kişi içme suyu şebekesinden bulaştığı tespit edilen virüsten zehirlenerek hastanelik oldu. Vali Seyfettin Azizoğlu, "İhmali olanlar hakkında soruşturma başlatıldı" dedi.

HASTANELERE KOŞTULAR

Aşkale'de 5 Eylül tarihi itibariyle bazı vatandaşlar, karın ve eklem ağrısının yanı sıra ishal ve yüksek ateş şikayetleriyle devlet hastanesine başvurmuştu. Hastanede serum takılan hastaların birçoğu yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi. İlçede salgın olduğu ihtimali üzerine İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce inceleme başlatıldı.

KLORLANMA PROBLEMİ

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, zehirlenmenin içme suyunun klorlanmasında meydana gelen problemden kaynaklı olduğunu belirterek, ihmali olanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

"FETÖ İDDİASI DOĞRU DEĞİL"

Vali Azizoğlu, Aşkale Belediye Başkanı'nın FETÖ soruşturmasından tutuklanması ile ilgili bir sabotaj olma ihtimalinin sorulması üzerine, "Şimdiye kadar öyle bir bilgi bize gelmedi. Tamamıyla klor eksikliğinden kaynaklanan bir problem" dedi.

PAYLAŞ