Zorya maçında yaralanan Türk taraftar perişan halde

Zorya maçı öncesi saldırıya uğrayan Emin Şimşek, Türkiye'ye dönmek için uçağa bindi ancak pilotun kendisini uçaktan indirmesiyle Ukrayna'da mahsur kaldı.

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Zorya ile 15 Eylül Perşembe günü Ukrayna'da oynadığı karşılaşma öncesinde sarı-lacivertli taraftarlar, Türk düşmanı ve başlarında kar maskeleri olan caniler tarafından saldırıya uğradı. Odessa'nın merkezlerinden biri olan Deribasovskaya Caddesi'nde taraftarlara saldıran holiganlar, Ukrayna'da üniversitesi öğrencisi olan Emin Şimşek'i feci şekilde yaraladı.

UKRAYNA'DA MAHSUR KALDI

Odessa Türk Kültür ve Öğrenci Derneği Başkanı Reşit Ergin'in paylaştığı bilgilere göre yaralanan Şimşek, Ukrayna'da mahsur kaldı. Ülkedeki Türk konsolosluğu yaralı vatandaşa yardım edip uçak bileti almasına rağmen pilot, yolcunun sağlığını düşünerek uçağı kaldırmadı ve yaralı Emin Şimşek'i uçaktan indirmek zorunda kaldı.

"FENERBAHÇELİ YÖNETİCİLERİN SESİMİZİ DUYMASINI İSTİYORUZ"

Konuyla ilgilenen Ergin, yaptığı açıklamada ambulans uçak kiralamak için ise kendilerinden birçok işlem istemeleri üzerine yardım çağrısında bulundu. İstanbul'dan gelip kavgaya karışarak yaralanan Fenerbahçe taraftarlarının İstanbul'a döndüğünü belirten Odessa Türk Kültür ve Öğrenci Derneği Başkanı Reşit Ergin, "Kavganın olduğu ve Emin arkadaşımızın hastaneye kaldırılmasından bu yana kendisiyle ilgileniyoruz. Maç 15 Eylül Perşembe günü oynandı ve yaklaşık 1 haftaya yaklaşan süreçte ambulans uçak bulamadık. Fenerbahçeli yöneticilerinin sesimizi duymasını istiyoruz" diye konuştu.

(Sözcü)

PAYLAŞ